Gladsaxe Privatskole 

                           Skolen for dit barn

image

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 18
onsdag, 02-05-2018
- FP9 Dansk skr. fremstilling 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE, 4.KLASSE, 5.KLASSE, 6.KLASSE, 7.KLASSE, 8.KLASSE, 9.KLASSE
torsdag, 03-05-2018
- FP9 Matematik 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE, 4.KLASSE, 5.KLASSE, 6.KLASSE, 7.KLASSE, 8.KLASSE, 9.KLASSE
08:15-12:00 Færdselskursus på Sjællandsringen. 5.KLASSE GS
fredag, 04-05-2018
- FP9 Retskrivning/læsning 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE, 4.KLASSE, 5.KLASSE, 6.KLASSE, 7.KLASSE, 8.KLASSE, 9.KLASSE
13:45- Ipads i SFO 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE
Uge 19
mandag, 07-05-2018
- 8. kl. Blå mandag 8.KLASSE
08:10-13:00 Naturdage, indskoling 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE
tirsdag, 08-05-2018
08:10-13:00 Naturdage, indskoling 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE
onsdag, 09-05-2018
08:10-13:00 Naturdage, indskoling 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE
Uge 20
mandag, 14-05-2018
- Featuremøde kl. 16-18 AL, AM, BL, CK, CN, EK, GS, HA, HH, JH, JS, KB, LIS, JW, LL, LVJ, MF, MN, MS, NS
08:45-09:30 FP9 Geografi 9.KLASSE
14:00-16:30 3.kl. Besøge Fortet 3.KLASSE AM
tirsdag, 15-05-2018
10:00-11:00 Skattekistemodtagelse 0.KLASSE CN, LIS, LL, MF
onsdag, 16-05-2018
- Liftfoto hele skolen 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE, 4.KLASSE, 5.KLASSE, 6.KLASSE, 7.KLASSE, 8.KLASSE, 9.KLASSE
17:00-18:30 Forældre og børn 0. kl. 2018 CN, HH, KB, LIS, LL, MF
torsdag, 17-05-2018
- 8.kl. dansk årsprøve 8.15 - 13.45 8.KLASSE HA, JH, BL, EK, NS
08:10-13:05 3. klasse på Nationalmuseet 3.KLASSE AM, JW, KB
fredag, 18-05-2018
- 8. kl. Matematik årsprøve 8.15 - 12.15 8.KLASSE JH, HA, EK, BL
13:05-14:00 Festlig Fredag 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE
Uge 21
tirsdag, 22-05-2018
- 8. kl. tysk årsprøve kl. 9 -12 8.KLASSE HA, JH, JS, BL
onsdag, 23-05-2018
- 8. kl. engelsk årsprøve 9 - 12 8.KLASSE BL, HA, JH, EK, NS
12:30-15:00 Bibliotek 7.KLASSE JW
16:00-19:30 Skole-/hjem-samtaler 0.KLASSE GS, LIS, LL
torsdag, 24-05-2018
- 7. kl. matematik årsprøve kl. 9 - 13 7.KLASSE HA, JW, NS
- 6.kl. dansk årsprøve 8.15 - 13.15 6.KLASSE AL, BL, EK, MN
- 8. kl. projektopgave idræt 8.KLASSE
fredag, 25-05-2018
- 7.kl. årsprøve dansk 8.15 - 13.15 7.KLASSE CK, HA, JW, NS
- 6. kl. matematik årsprøve 9 - 12 6.KLASSE EK, AL, MN, MS, NS
- 8. kl. projektopgave idræt 8.KLASSE
13:50-23:55 Overnatning 2. og 3. kl 2.KLASSE, 3.KLASSE AM, CN, GR, LL, RM
Uge 22
mandag, 28-05-2018
- dansk årsprøve 5. kl. 5.KLASSE GS
- 8. kl. projektopgave idræt 8.KLASSE
09:30-12:00 Stridforløb på Gladsaxe bibliotek CK, LVJ
15:00-19:30 Skole-/hjemsamtaler 0.KLASSE GS, LIS, LL
tirsdag, 29-05-2018
- 8.kl. projektopgave idræt 8.KLASSE
onsdag, 30-05-2018
- Fodbolddag på AB's baner 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE, 4.KLASSE, 5.KLASSE, 6.KLASSE, 7.KLASSE, 8.KLASSE, 9.KLASSE
torsdag, 31-05-2018
- Karameldag 9.kl. - alle klasser møder kl. 8-12 0.KLASSE, 1.KLASSE, 2.KLASSE, 3.KLASSE, 4.KLASSE, 5.KLASSE, 6.KLASSE, 7.KLASSE, 8.KLASSE, 9.KLASSE
13:00-16:00 Afslutning for 3. Klasse 3.KLASSE AM, CN, GR, LL, LVJ, RM